Daj Dalovi

DARUJ Dalovi

Na priamu finančnú podporu Dalibora Novotného je zriadený Nadačný fond „Daruj Dalovi“ pod Komunitnou nadáciou Liptov www.knl.sk.
Cieľom nadačného fondu je kumulovanie prostriedkov na zakúpenie prípadne zhotovenie elektrického vozíka špeciálne upraveného pre potreby Dalibora.

Podporiť ho môžete akýmkoľvek darom na číslo účtu: 407018763/7500 s použitím variabilného symbolu: 900 900.

Zoznam darcov.

Prečo podporiť Daliborov sen?

Pretože ide o príbeh dvoch skvelých ľudí, ktorým sme dali chuť, odvahu a silu pustiť sa do niečoho, čo častokrát ani telesne zdatnejší nezvládnu. Dali sme im niečo ako nádej na kolesách, ako napísal básnik Ivan Šobáň vo svojej básni.

Projekt vznikol v roku 2011, keď si Dalibor začal pre seba konštruovať atypický bicykel. Ako športovec a aktívny človek sa nedokázal uspokojiť s myšlienkou, že nebude viac športovať. Pri prvých jazdách však zistil, že to nebude to práve pre jeho telo. Bohužiaľ Dalibor má veľmi poškodenú miechu a slabé nohy. V tom čase ho navštívil hendikepovaný básnik a priateľ Ivan Šobáň, ktorý sa do práve „vyrobeného“ bicykla doslova zamiloval. Dalibor sa rozhodol, že jeho práca nevyjde nazmar a trojkolku upravil na mieru Ivovi. Podarilo sa to aj vďaka finančnej podpory KNL a technickej pomoci miestnej firmy ESOX s. r. o. Ivan po prvý krát sadol na bicykel a pripojil sa k cyklopelotónu Parasport24 v roku 2014. Bol to pre neho neskutočný zážitok, ktorý mu daroval jeho priateľ Dalibor.
Dali však neprestal študovať, premýšľať a bádať a nakoniec našiel to, čo by naplnilo aj jeho sen o aktívnejšom živote. Špeciálny vozík je však príliš drahý a preto sa sme spoločne založili nadačný Daruj Dalovi. Pre splnenie tohto sna sa nadchlo neskutočne veľa skvelých ľudí, ktorí dali nádej aj pre Dalibora.